Jobba hos oss

När du jobbar på Nodra är du en av de som ser till att Norrköping verkligen fungerar, lever och växer. För att kunna göra det är det viktigt att vi som arbetar här mår bra, trivs och utvecklas i vår egen vardag. Gemensamt bidrar vi till ett smart och hållbart samhälle. Idag och i framtiden.

logotyp för certifiering Great Place To Work

Vi är ett “Great Place To Work”

Nodra är för andra året certifierad av Great Place to Work®, som varje år undersöker arbetsplatskulturen för 11,5 miljoner medarbetare i 90 länder. Certifieringen bygger på en enkät där medarbetarna själva betygsätter sin arbetsgivare.

Vi är ett Great Place To Work

Visionsbild över inre hamnen

Många spännande jobb inom samhällsbyggnad

Tillsammans med samhällsbyggnadskontoret i kommunen och andra aktörer ser vi till att Norrköping fungerar, lever och växer. Det är en spännande tid just nu med många stora omvandlingsprojekt. Det kräver bra samarbete och rätt kompetenser inom hela samhällsbyggnadsprocessen.

Om du inte hittar ett jobb hos oss på Nodra just nu vill vi tipsa om att kommunen har många spännande roller. Tillsammans bygger vi dagens och framtidens Norrköping. Vill du vara med?

Många spännande jobb inom samhällsbyggnad i Norrköping

Porträttfoto på vd Henrik Peterson
"Företag är ofta noga med service på maskiner och fordon. Vi behöver också serva och ta hand om oss människor."
Henrik Peterson
VD
Kvinna sitter ner, tittar in i kameran

Helena, projektledare

Helena arbetar som projektledare vid byggnation av vatten- och avloppsledningar. Arbetet som projektledare är roligt och utmanande.

Karin, utredningsingenjör

Karin arbetar som utredningsingenjör inom avfallsfrågor hos oss på Nodra. Karins vardag är varierande och känns givande.

Drifttekniker vid ett instrument på vattenverket

Haita, drifttekniker

Haita tycker att hon har världens viktigaste jobb. Hon ser till att Norrköpingsborna har rent vatten i sin kran varje dag

Bilden visar en man som står i arbetskläder. Mannen tittar in i kameran och ler.

David, underhållsingenjör

David ser till att dricksvattenledningsnätet i Norrköping fungerar.

En kille står inomhus och lutar sig mot ett räcke, han ler.

Niclas, utredningsingenjör VA

Niclas arbetar med komplexa och spännande uppdrag.

En man står inomhus i en korridor och ler mot kameran

David, underhållsingenjör

David har utmanande uppgifter och tycker om att utvecklas.

Viktoria Hedberg, mätaransvarig
"Nodra är en VA-verksamhet som är i framkant. Det har jag förstått sedan innan men det är kanske också något som har klarnat lite till under min utbildningstid."
Viktoria Hedberg
Ny drifttekniker på Nodra som studerat vid sidan av arbetet

Till rekryteringskonsulter och annonsförsäljare

Vi förbereder våra mediaval noga inför varje rekrytering. Vi köper inte tjänster eller annonser under en pågående rekrytering varför vi undanber oss sådana kontakter.

Dela sidan: